Середа
16.06.2021
17:51
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Ясла-садок 68
Головна Реєстрація Вхід
Поради медсестри »
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Отруєння грибами, симптоми, перша медична допомога при отруєнні

Отруєння грибами, симптоми, перша медична допомога при отруєнні
На сьогодні не існує ефективного способу, щоб відрізнити отруйні гриби від хороших
їстівних грибів. Однак, незважаючи на це, протягом століть люди через свої смакових пристрастей піддають себе такому смертельного ризику при вживанні грибів. А загрозу здоров'ю представляють не тільки серйозні отруєння отруйними грибами, але також і отруєння їстівними грибами, які були неправильно приготовані.

До всього іншого порушення строку або умов зберігання грибів теж може привести до отруєння грибами, навіть якщо вони були безпечними і їстівними.

Перші ознаки отруєння грибами

Буквально через 1-2 години у людини можуть з'явитися самі перші з симптомів отруєння грибами. Наприклад, якщо у людини через 6-20 годин з'явилося нездужання, то можливо отруєння було блідою поганкою або мухомором, що дуже небезпечно. Всі головні ознаки отруєння грибами можуть бути у вигляді сильного головного болю, різкої нудоти, нападів блювоти, рясного рідкого стільця і переймоподібних болю в животі. А при більш важких отруєннях грибами у потерпілого з'являються такі симптоми, як зневоднення, порушення нормального зору, втрата голосу, сильна спрага, рясне потовиділення , Судоми, слабкий пульс . Трохи пізніше у потерпілого холоднеют кінцівки, його шкіра стає синюшного кольору, а температура тіла опускається до 35 С. Тому перша допомога при грибних отруєннях повинна бути надана без зволікання і особливо це важливо, якщо потерпілий знаходиться один в будинку і повинен дбати про себе сам.

Які бувають види отруєння грибами

Якщо отруєння сталося в результаті вживання блідої поганки, мухомора, дрібних видів парасольок, то ознаки отруєння з'являються вже через 6-24 години, але буває і через 48 годин. У потерпілого починається рясне сечовипускання, сильний пронос, спрага, судоми і блювота. Буквально через три години починається уявне поліпшення, але з'являється жовтяниця і потерпілий вмирає через порушення роботи печінки.

Якщо отруєння був викликано деякими грибами з сімейства гельвелловая, то ознаки отруєння відбуваються через 6-12 годин і виражаються вони у вигляді втоми, шлункової коліки, блювоті, головного болю, причому такі симптоми можуть тривати 1-2 дні. Коли отруєння сталося після вживання павутинки і Волоконніца, то перші ознаки отруєння проявляються через 3-14 днів, але буває і пізніше. Ще у потерпілого з'являється біль у шлунку, сухість у роті, збільшується виділення сечі і починається блювота. Потім його нирки перестають працювати, і настає смерть.
При отруєнні гнойовик перші симптоми отруєння спостерігаються в тому випадку, коли гриби вживали разом з алкоголем. Після вживання цих продуктів вже через 30 хвилин відбувається почервоніння обличчя і тіла, пронос, з'являється блювота, болить шлунок і посилюється серцебиття. Однак таке отруєння не смертельне.

Якщо отруєння сталося від пантерного і червоного мухомора, білої голівоньки або Волоконніца, то найперші ознаки отруєння можуть проявитися вже через 30 хвилин, але можуть і через 2 год. Особа потерпілого сильно червоніє, збільшується потовиділення , Посилюється серцебиття, з'являється задишка, виникає гарячковий стан, порушується зір, температура не підвищується. Коли отруєння сталося через мухоморів і міцени чистою, то першими ознаками отруєння стає стан, який нагадує алкогольне отруєння , Збільшується серцебиття, з'являється збудженість, що спостерігається вже через 30 хвилин, а максимум через 2 години після вживання грибів. Буквально через кілька годин ці симптоми проходять, а отримане отруєння не смертельне.

Перша допомога при серйозному отруєння грибами

При перших симптомах отруєння необхідно звернутися до лікаря або викликати швидку допомогу, так як в деяких випадках може знадобитися негайне медичне втручання. До приходу лікаря особливе значення слід приділити першої допомоги при отруєнні , Що дозволить значно знизити всі наслідки отруєння і врятувати життя людині. Сюди входить промивання шлунка для чого необхідно випити 6 склянок кип'яченої води, слабкий розчин марганцівки або ж взяти склянку води і додати туди одну столову ложку солі.


Вітрянка, вітряна віспа


гостре вірусне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Зазвичай характеризуєтьсяпапуловезікулезнимі висипаннями з доброякісним перебігом і гарячковим станом.  

Резервуаром і джерелом інфекції є хвора людина, яка небезпека представляє в інкубаційному періоду – останні 10 днів і в перші 5-7 доби з моменту появи висипки.

Шлях передачі – повітряно-крапельний, механізм передачі – аерозольний. Хворий при кашлі, чханні і розмові виділяє величезну кількість віріонів. Збудник може переноситися на великі відстані з струмом повітря (з одного поверху на інший в сусідні кімнати, квартири тощо). Однак в силу малої стійкості вірусу до зовнішнього середовища, його передача через різні речі і предмети, а також через третіх осіб вважається малоймовірною. Природна сприйнятливість людей до вітряної віспи висока. Вітрянка залишає після себе стійкий довічний по відношенню до себе імунітет. Стійкість новонароджених до вітрянці, зумовлюють антитіла, які дитина отримує від матері; циркулюють вони кілька місяців.В основному, захворювання відзначають серед дітей, які відвідують дитячі дошкільні установи та початкові класи шкіл. Близько 70-90% населення до 15 років встигають перехворіти. Рідко вітряну віспу хворіють дорослі, оскільки переносять її зазвичай ще в дитячому віці. Вірус вітрянки у зовнішньому середовищі нестійкий – він швидко гине при впливі нагрівання, ультрафіолетовому опроміненні та сонячного світла. На відкритому повітрі поза організмом, виживання вірусу состовляет приблизно 10 хвилин. 

Виділяють наступні періоди перебігу вітряної віспи: інкубаційний період, продромальний, період висипання і період утворення кірочок.

Інкубаційний період – у середньому інкубаційний період складає 14 днів, але для хворих віком до 30 років складає від 13-17 днів, а від 30 років становить від 11-21 день.

Продромальний період настає до початку висипань протягом 1-2 діб (продромальний період у деяких випадках відсутній і маніфестує захворювання появою висипу). Необхідно підкреслити, що у дітей продромальний явища можуть бути не виражені. продромальний явища проявляються частіше у дорослих і протікають важче (лихоманка, головний біль, попереково-крижові болі).

У більшості дітей період висипання протікає без особливих порушень в загальному стані, гарячковий стан співпадає з етапом масової появи висипу, з’являються висипання толчкообразно і лихоманка тому може носити хвилеподібний характер. Висипання у дорослих часто буває масивними, супроводжуються підвищенням температури тіла, сильним свербінням, загальними токсичними явищами.

Першою ознакою вітрянки зазвичай стає висип. Одночасно з проявом висипу підвищується температура тіла до 39-39,5 градусів і з’являються ознаки загального нездужання

: головний біль, озноб, у хворого пропадає апетит. Висипання найчастіше з’являються на 11-13 день після контактування з хворим вітрянкою. Якщо висипань немає через три

 тижні після контакту, то інфекція, найімовірніше, пройшла стороною.

Висип має вигляд рожевого кольору цяток, не великих розмірів. У центрі плямочки дуже швидко утворюється маленький пухирець, який заповнений прозорим вмістом. Хворий при цьому відчуває інтенсивний свербіж, через що постійно прагне розчесати уражену шкіру. Якщо хвора дитина, то батькам необхідно стежити за ним і расчеси запобігати, оскільки таким чином є великий ризик внести сторонню інфекцію.

Заповнені прозорою рідиною пухирці зберігаються 1-2 дні, а після чого підсихають і покриваються скоринкою. Однак висипання будуть з’являтися знову протягом тижня з інтервалом 1-2 доби в 2-3 етапи. Кожен такий етап характерний супроводом повторного підйому температури, яка потім знову знижується. Хворий в цей час відчуває дратівливість, слабкість, у нього порушуються апетит і сон.

Лікування вітрянки

Зазвичай лікування вітрянки проводиться на дому, рекомендовано дотримання постільного режиму. Важливо дотримуватися гігієни 


Що таке грип?

Якщо Ви думаєте, що грип - це просто грип, Ви дуже сильно помиляєтеся! Необхідно пам'ятати, що грип буває 3 видів:-А-,-В-,-С-.

 

Найбільш болісно протікає саме грип-А-. Щороку вірус грипу мутує, проте і всесвітня фармакологія не стоїть на місці, саме з цієї причини лікарі наполягають на щорічній вакцинації населення.

Вірус грипу переміщається від людини до людини тільки повітряно-крапельним способом. Також слід звернути увагу на те, що даний вірус виявляє високий рівень контагеозності, відповідно, більша частина населення буде піддана захворюванню. Даний вірус проявляє себе протягом 2-3 діб, максимальний час, після якого проявляються симптоми - 5 діб.

Саме в цей період вірус веде активне життя у Ваших дихальних шляхах, при цьому істотно пригнічується миготливий епітелій, який виконує роль природного фільтра для легенів. За рахунок ураження епітелію, інші віруси мають повний і безперешкодний доступ до легких, що може закінчитися бронхітом або запалення легенів.

Що таке ГРВІ?

ГРВІ - об'єднує гострі респіраторні вірусні інфекції, які в окремих випадках викликають ускладнення. ГРВІ приносять безліч незручностей, проте, вони не можуть зрівнятися за симптомами з грипом. У будь-якому випадку з'ясувати ступінь ризику дуже просто - аналіз крові і Ви будете точно знати, який вірус атакував Ваш організм.

Як відрізнити симптоми грипу від ГРВІ?

Ознаки та симптоми грипу

1. Грип приходить несподівано і в лічені години повністю захоплює Ваш організм;

2. Грипу властиво різке підвищення температури (в окремих випадках до 40,5 градусів), підвищена чутливість до світла, ломота у всьому організмі, а також болі: головні і м'язові;

3. У першу добу захворювання грипом, Ви захищені від нежиті, що властиво тільки даного вірусу;

4. Найбільш активна фаза грипу припадає на третій-п'ятий день захворювання, а остаточне одужання доводиться на 8-10 день.

5. Враховуючи, що інфекція грипу вражає судини, саме з цієї причини можливі крововиливи: ясенні і носові;

6. Після перенесеного грипу Ви можете підхопити інше захворювання протягом наступних 3-х тижнів, такі захворювання найчастіше протікають дуже болісно і можуть закінчитися летальним результатом.

Ознаки та симптоми ГРВІ

1. Хвороба проступає поступово і найчастіше починається з стомлюваності і зовнішнього прояву вірусу, наприклад, нежиті;

2. На наступний день після активації захворювання проступає сухуватий кашель, який з часом трансформується в мокрий (відхаркувальний);

3. Після перенесеного ГРВІ Ви можете підхопити інше захворювання протягом наступних 3-х тижнів, але на відміну від стану після грипу - вони будуть проходити в більш легкій формі.

Особливо важко вірусні захворювання проходять у маленьких дітей та літніх людей , у так званої, групи ризику. Сильна інтоксикація може привести до небажаних наслідків, рівень смертності, наприклад, від грипу становить 0,2% по всьому світу.

Профілактика грипу та ГРВІ

 

 • Їжте цитрусові, солодкий перець, молочні і кисломолочні продукти, тверді сири, відварну рибу, яловичину, моркву зі сметаною, родзинками або курагою. Вітаміни А, С, цинк та кальцій, що містяться в цих продуктах, попереджають застуди і полегшують їх лікування. Але в гострий період хвороби не пийте молоко - воно затягує лікування.
 • Вранці і ввечері з'їдайте по 1/2 грейпфрута - це хороша профілактика ангіни. У грейпфруті містяться дубильні речовини, які створюють захисну плівку на слизовій.
 • Бережіть ноги від переохолодження і вогкості. Якщо все ж ви промочили ноги, пропарьте їх в гірчичною ванні (на 1 л води 2 ст. Ложки порошку гірчиці), висушіть рушником і одягніть вовняні шкарпетки.
 • Вранці і ввечері протирайте обличчя і полощіть рот і горло відваром подорожника або евкаліпта. Це захистить слизові оболонки і шкіру від осідання хвороботворних мікробів.
 • Коли немає сильного вітру, одягніться тепліше і гуляйте, плавно вдихаючи і видихаючи повітря носом. Це допоможе зміцнити слизову носоглотки.
 • У період епідемій грипу, збираючись на вулицю, візьміть з собою носовичок, змочений слабким розчином марганцівки. Якщо поруч чхають і кашляють, закрийте хусткою ніс і рот. Це запобігатиме потраплянню інфекцій в організм.

І на завершення хотілося б відзначити, що будь-вірусне захворювання, перенесене "на ногах" може погано відбитися на вашому здоров'ї в майбутньому. У будь-якому випадку, при перших ознаках захворювання постарайтеся відправитися до лікаря, здати всі необхідні аналізи і отримати рекомендації фахівця щодо стратегії лікування. Пам'ятайте про те, що будь самолікування може призвести до небажаних наслідків і ускладнень. Цінуйте себе і будьте здорові!

 

Пневмонія: як розпізнати.

Пневмонія є гостре захворювання легень, яке характеризується симптомами інфекції дихальних шляхів (лихоманка, кашель, біль у грудях та інші) і рентгенологічними ознаками змін в легенях.

Самолікуванням займатися не можна, потрібно викликати лікаря додому або звернутися до швидкої допомоги. Захворіти пневмонією - запаленням легенів - не складно. Передається захворювання повітряно-крапельним шляхом, проявляється через деякий час, як правило, 3-4 дні.

Основну роль у зараженні грають різні мікроорганізми, такі як пневмококи, стафілококи, стрептококи. Збудниками можуть бути деякі віруси, мікоплазми та ін Запалення легень можна захворіти після ГРВІ, грипу, на тлі різних імунологічних порушень, які обумовлені протіканням хронічних інфекцій дихальних шляхів (таких як тонзиліт, синусит і т.д.). Найбільш небезпечними ускладненнями пневмонії є плеврит, абсцес легені.

Пневмонія починається, як правило, раптово. Спочатку людина відчуває легке нездужання, потім температура тіла підвищується до 39-40 градусів і тримається незалежно від прийому жарознижуючих засобів, на тлі чого виникає сильний озноб, стає холодно. Хворого вкладають у ліжко та вкривають ковдрою. Кашель спочатку виникає дуже сухий, пізніше з'являється в'язка мокрота. Загострюється біль при диханні, зазвичай на боці ураженої легені, за грудиною, який посилюється навіть при слабкому кашлі. Дихання з самого початку хвороби спостерігається прискорене, як би поверхневе, шкіра на обличчі й тілі набуває синюшного відтінку. Також спостерігається загальна слабкість, рясне потовиділення, сон постійно переривається. Часто хвороба супроводжується сильним головним болем, вираженою задишкою, нудотою і навіть блювотою.

Діагноз ставиться на основі скарг пацієнта, зовнішнього огляду лікарем і рентгенологічного обстеження. Якщо пневмонія набуває затяжного характеру, триває більше 14 діб, лікар призначає додаткові дослідження, такі як бронхоскопія, бактеріологічне дослідження мокротиння і т.д. За результатами аналізів вирішують питання про подальшу терапії. Лікування, як правило, проводиться в стаціонарних умовах.  Призначаються обов'язковий постільний режим, спеціальна дієта, рясне пиття кімнатної температури і т.д.

При пневмонії середньої тяжкості необхідне обмеження жирів, вуглеводів і кухонної солі. Рекомендується включити в раціон продукти з підвищеним вмістом кальцію. Крім того, потрібно приймати вітаміни. Для зменшення інтоксикації призначається рясне тепле питво, в першу чергу напоїв з високим вмістом вітамінів С і А.

Обов'язково потрібно вживати кефір, біфідок, сироватку і інші продукти, що сприяють нормалізації кишкової мікрофлори та діяльності кишечника. Адже згубний вплив на шлунково-кишкового тракту надає прийом антибіотиків. Є краще всього 5-6 разів на день, їжу вживати приготовлену на пару, рубані котлети, рибу і овочеві пюре.

При важкому перебігу пневмонії в перші кілька днів захворювання краща рідка їжа (супи, відвари, бульйони), солодкий чай з травами, соки.

При перших ознаках поліпшення і появи апетиту вводять м'ясні пюре, яйця некруто, сир, можна давати печені яблука і груші та ін

При легкому перебігу хвороби показано здорове харчування з великою кількістю вітамінів, кальцію і з виключенням труднопереваріваемих і дуже жирних продуктів.

Якщо вчасно не розпочати лікування, можна отримати серйозні ускладнення, що призводять, зокрема, до летального результату. Іноді лікарі призначають комп'ютерну томографію, дослідження проводиться при неефективності лікування, затяжному характер хвороби. На снованіі результатів може бути діагностований туберкульоз.


Профілактика теплових та сонячних ударів у дітей

Архив материалов - Персональный сайтСонячні та теплові удари частіше виникають у дітей, що пов'язано з

 невдосконаленістю процесу терморегуляції їх організму, а також наявністю

 у частини з них ожиріння, захворювань серцево-судинної та ендокринної

 систем. Організм дитини генерує тепло, яке розсіюється шляхом теплового

 випромінювання і виділення поту.

 За допомогою виділення поту організм захищається від перегрівання в 

 умовах підвищення температури повітря, вологості, посилення рухового навантаження. При неспроможності організму швидко, в необхідній кількості витрачати тепло, наступає перегрівання. Якщо це супроводжується дефіцитом в організмі води (зневоднення), швидкість зростання температури тіла підвищується, що призводить до сонячного або теплового удару.

Тепловий удар виникає при загальному перегріванні організму під впливом впродовж тривалого часу високої температури, а сонячний - під прямим впливом сонячних променів на голову і верхню частину шиї людини.

Для попередження сонячних і теплових ударів у дітей необхідно:

 

 • уникати тривалого перебування під прямими промінями сонця (не більше 10-15 хвилин);
 • носити вільний одяг світлих кольорів з натуральних тканин, на пляж одягати пантофлі (шльопанці, в'єтнамки тощо);
 • захищати голову від сонця панамами, хустками, капелюшками тощо (навіть у хмарну погоду), а також парасольками. Для захисту очей використовувати козирки;
 • при перебуванні на пляжі забезпечити чергування відпочинку на піску або каменях (впродовж 10-15 хвилин) з плесканням у воді і плаванням (10-15 хвилин - для дітей 8-12 років, 25-30 хвилин - для дітей 13 років і старше). В першій половині дня купання краще закінчувати не пізніше 10-10.30, повторне кування у другій половині дня проводити з 16.00 до 19.00. Не дозволяти дітям спати під сонцем. На пляжі широко використовувати тіньові навіси;
 • поза межами пляжу необхідно по черзі перебувати на сонці і у тіні дерев ("сонячне мереживо" дерев – це сонячні проміні, які пропущені через листву дерев);
 •  не організовувати тривалих екскурсій (автобусних, піших) у період з 10.00 до 16.00;
 • проводити культурно-масові заходи після 18.00 на свіжому повітрі або в залах з широким доступом свіжого повітря, при відсутності протягів. При проведенні масових заходів влаштовувати перерви через кожні 30 хвилин;
 • проводити рухові ігри, змагання у періоди до 10.00 і після 16.00;
 •  забезпечити дітей впродовж дня достатньою кількістю питної води (не менше 2 літрів на дитину), не дозволяти вживання холодної води;
 • проводити під час перебування у приміщеннях обливання обличчя, рук до ліктів, плечей прохолодною проточною водою (починати з + 24 - 26°С, кожні 2 дня знижати на 1°С і довести її до 16 °С);
 •  організовувати   широкий   доступ   свіжого   повітря   до   приміщень, де перебувають діти (широку аерацію), в тому числі під час денного і нічного сну, не допускаючи протягів. Сукупна тривалість денного та нічного сну не повинна бути менше 10.30-11.00 годин;
 •  за наявності у приміщеннях кондиціонера, різниця між температурою цього приміщення і температурою на вулиці не повинна перевищувати + 10°С, для запобігання теплового удару після виходу на вулицю після тривалого перебування поруч із кондиціонером;
 •  не допускати перебування дитини ближче, ніж 2м від електричного вентилятора;
 •  дівчатам рекомендувати використовувати віяло, не носити у спеку прикраси;
 •  проводити щоденне вологе прибирання підлоги приміщень.

Пам'ятайте, що чітке дотримання вище Скачиваем изображения - Дети , настроения , солнце , цветы , небо , девочка , трава , природузазначених рекомендацій – збереже здоров'я  дитини!


Раціональне харчування дитини

Для дитячого організму, що розвивається, надзвичайно важ­ливим є раціональне та збалансоване харчування, яке залежить від віку, статі, характеру діяльності, фізичного навантаження.

Воно не лише забезпечує життєдіяльність і розвиток усіх клі­тин, тканин, органів, а й підвищує захистні функції організму, його життєвий тонус та працездатність. Саме тому поряд із раціональ­ним розпорядком дня і оптимальним руховим режимом, правильне харчування треба віднести до важливих чинників здоров'я люди­ни.

Основу життєдіяльності дитячого організму складає неперерв­ний обмін речовин із середовищем. При цьому треба враховувати те, що у молодому організмі обмін речовин відбувається інтенсив­ніше. Це пояснюється вищою рухливістю та більшою втратою те­пла тілом порівняно із дорослим, що зумовлює підвищену потребу організму в харчових сполуках. Повне задоволення енергетичних потреб дитячого організму забезпечується збалансованим харчу­ванням, при якому калорійність їжі повністю відповідає витратам енергії. Якщо калорійність їжі перевищує ці витрати, то в організмі посилюється накопичення поживних речовин і, перш за все, жиру, що призводить до надмірної ваги. Поряд з цим, характерною осо­бливістю органів травлення дітей дошкільного віку є знижена фер­ментна активність, підвищене вбирання стінок кишківника. На­віть незначні відхилення у харчуванні дітей сприяють виникненню функціональних розладів, нерідко болісного стану органів травлен­ня, що негативно впливає на обмін речовин. Норми фізіологічної потреби дітей в енергії харчових сполучень становлять: для дітей 4—6 років — 1,970ккал, 6-7 років — 2,300ккал.

Основу їжі складають біологічні речовини: білки, жири, вугле­води. Для дітей старшого дошкільного віку характерне таке спів­відношення: 1:1:4.

Білки відіграють особливу роль в обміні речовин. Вони є голов­ним "будівельним" матеріалом клітин та входять до складу багатьох гормонів. Білкова недостатність призводить до затримки росту, ви­снаження м'язової системи, малокрів'я, авітамінозу. Найвища біо­логічна цінність білків у м'ясі, рибі, яйцях, молоці. Добова потреба у білках на 1 кг маси складає 2,5—3г. При збільшенні фізичних навантажень фізіологічна потреба в білках зростає.

Жири — важливий складник клітинних структур організму. Вони беруть участь у важливих процесах життєдіяльності, регулюють ріст і розвиток, забезпечують нормальний стан імунітету, з ними потрапляють в організм вітаміни А, Д Е, К. Жирові відкладення виконують також захисну, теплозбережувальну роль та фіксують положення деяких внутрішніх органів. Окрім того, жири — це ба­гатий постачальник енергії: розщеплення 1г жиру дає 9,3ккал. У харчуванні дітей важливими є жири рослинного і тваринного по­ходження, молочні та яєчні.

Вуглеводи — основний постачальник енергії в організмі, які є пластичним матеріалом побудови клітини, сприяють ефективно­му використанню білків, жирів та беруть участь в обміні речовин. Основними постачальниками вуглеводів є продукти рослинного походження: хліб, крупи, макаронні вироби, картопля.

Вітаміни — невід'ємна частина дитячого раціону харчування, без якої неможливе нормальне функціонування організму. Вони входять до складу багатьох ферментів, впливають на ріст, розвиток, оновлення клітин, тканин організму. Вітаміни містяться майже у всіх продуктах харчування, але найбільше їх знаходиться в овочах і фруктах. Якщо в їжі не вистачає вітамінів, то настає занепад сил, погіршується апетит, пригнічується настрій, знижується опірність організму до інфекційних хвороб.

Для організації харчування дітей важливо не лише задоволь­няти енергетичні потреби дитячого організму, а й враховувати ви­моги до харчового раціону всіх зазначених вище компонентів щодо необхідного співвідношення і обсягу. Треба складати раціональний режим харчування так, щоб він відповідав добовим ритмам відпо­чинку і праці.

Після року життя харчування залишається важливим фактором, має певний вплив на фізичний і нервово-психічний розвиток. Добова норма харчування змінюється з ростом дитини. Змінюється потреба в основних інгредієнтах і калоріях. Співвідношення між білками, жирами і вуглеводами має бути 1:1,2:4 або 1:1:3

/Files/images/1298490296_2.jpg
Вхід на сайт

Пошук